Dzisiaj jest: Sobota, 06 marzec 2021 r.
Aktualne ceny paliw:
  • 5,06 zł
  • 4,91 zł

KOMUNIKAT

09 października 2020 r.

Zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacji  Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce przy ulicy Kołobrzeskiej 1 informuje, że spółka dostosowała działania do obostrzeń, które wchodzą w życie z dniem 10.10.2020 r. w związku z COVID-2019.

W autobusach komunikacji miejskiej zostały umieszczone instrukcje z numerami kontaktowymi, gdzie należy dzwonić w razie wystąpienia zagrożenia lub podejrzenia zagrożenia. Na monitorach zamontowanych w pojazdach komunikacji miejskiej emitowany jest krótki film informujący m.in. o tym, jak zapobiegać zakażeniu. Dodatkowo kierowcy zostali zobowiązani do częstego włączania informacji głosowych przypominających o nakazie noszenia masek w pojazdach komunikacji miejskiej. Nadal wszystkie autobusy mają zablokowane pierwsze drzwi oraz wydzieloną strefę buforową w rejonie kierowcy. Powyższe działania podyktowane są bezpieczeństwem naszych pracowników oraz osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Codziennie, wyznaczony pracownik przeprowadza dezynfekcję lub ozonowanie autobusów. Dodatkowo czyszczone są miejsca, z którymi najczęściej mają styczność pasażerowie. Pojazdy komunikacji miejskiej są otwierane i wietrzone na pętlach i na zajezdni.

Limit pasażerów mogących jednocześnie podróżować autobusami miejskimi to 50%  wszystkich miejsc siedzących i stojących. Połowa miejsc siedzących jest wyłączona z użytkowania i posiada tabliczkę ze stosowną informacją. Liczba miejsc w danym autobusie uzależniona jest od jego marki i długości.

Komunikat o ilości miejsc umieszczony jest na drzwiach wejściowych autobusów, a także wewnątrz pojazdu.

W przypadku pojawienia się dodatkowych zarządzeń, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i pasażerów, Spółka będzie dostosowywać działania do zaleceń wydanych przez odpowiednie służby i instytucje do tego uprawnione.