Dzisiaj jest: Środa, 12 czerwiec 2024 r.
Aktualne ceny paliw:
  • 6,43 zł
  • 6,39 zł

MZK Spółka z o.o. podpisała umowę na swój drugi projekt unijny.

01 marca 2013 r.
 
 
 

 

W dniu 27.02.2013 r. w siedzibie delegatury Urzędu Marszałkowskiego została podpisana umowa w ramach wsparcia projektu unijnego „Wzrost jakości usług transportu publicznego, świadczonych przez MZK Sp. z o.o. w Ostrołęce poprzez kompleksowe działania inwestycyjne” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013 Działanie 5.1 Transport Miejski. Sygnatariuszami umowy w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego byli Leszek Ruszczyk  i Janina Ewa Orzełowska, a w imieniu Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. Prezes Ryszard Chrostowski. Wartość inwestycji przekroczy 6,5 mln zł.

Projekt ten jest kolejnym realizowanym przez miejską spółkę ze środków unijnych. Kwota otrzymanych przez MZK Sp. z o.o. do tej pory funduszy z I wniosku o dotacje unijne z Projektu pt. „Podniesienie jakości usług transportu publicznego, świadczonych przez MZK sp. z o.o. w Ostrołęce poprzez kompleksowe działania inwestycyjne” wynosiła ponad 9,5 mln złotych.

Otrzymane środki umożliwią  MZK Sp. z o.o. zakup czterech nowoczesnych autobusów, w tym dwóch o napędzie elektrycznym oraz dziesięciu elektronicznych tablic informacyjnych.  Powiększy się również liczba wiat przystankowych. Do końca 2015 r. będzie ich w całej Ostrołęce siedemdziesiąt pięć. Planowane jest również zainstalowanie systemu monitoringu wizyjnego w autobusach oraz na wiatach, co w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo pasażerów. Dodatkowo unowocześnione zostanie zaplecze techniczne – kanał naprawczy zostanie powiększony o stanowiska kontrolno – diagnostyczne.